На Вінниччині сільським амбулаторіям загальної практики сімейної медицини передано 23 автомобілі «Рено» – 16. Серед них- Степанківська та Сопинська амбулаторії Погребищенського району

  Сьогодні, 5 жовтня, ключі від новеньких авто «Renault Duster» вручили представникам громад перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна та директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Ольга Задорожна.

  «Надання такої допомоги саме на базовому рівні є надзвичайно важливим. В умовах протидії коронавірусу сімейна медицина – це та перша ланка, яка бере на себе основне навантаження. Саме тому оперативна та правильна робота цієї ланки має вирішальне значення під час порятунку пацієнтів, – зауважила Наталя Заболотна. - До кінця року для амбулаторій нашої області за рахунок державного бюджету планується закупити ще 4 автомобілі на суму 2 млн. грн».

  Слід відмітити, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості у 2020 році в області вже було закуплено та передано сільським амбулаторіям 97 автомобілів на суму 61,02 млн. грн. Загалом на придбання службового автотранспорту для амбулаторій, за умови співфінансування з місцевих бюджетів, Вінниччина отримала 66, 9 млн. грн.

  У жовтні придбано ще 23 автомобілі на суму 12,66 млн грн. (з державного бюджету - 11,50 млн. грн., співфінансування з місцевих бюджетів - 1,16 млн грн.).

  Підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості є одним із пріоритетних напрямків державної політики у сфері охорони здоров’я.

  Говорячи про медицину у сільській місцевості Ольга Задорожна зазначила: «Використання якісного автотранспорту для амбулаторій надасть можливість підвищити рівень мобільності, доступності, якості та зручності медичних послуг на місцевому рівні. Важливо, щоб в кожній амбулаторії сільської місцевості був власний службовий автомобіль».

  Новенькі службові автомобілі сьогодні ж відправилися за призначенням:

  1. Для медичних працівників Степанківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, с. Степанки Погребищенський район
  2. Для медичних працівників Сопинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, с. Сопин Погребищенський район