Інформуємо Вас про те, що у 2019 в Україні вперше проводиться загальнонаціональне дослідження STEPS - поетапний підхід до нагляду за факторами ризику неінфекційних захворювань (НІЗ).

Дослідження STEPS організовує Міністерство охорони здоров’я України і Всесвітня організація охорони здоров’я в рамках спільного проекту МОЗ України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». Дослідження проводять Державна установа «Центр громадського здоров'я МОЗ України» та Громадська організація «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка».

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в Україні пріоритетним буде застосування неін’єкційних (пероральних) форм лікарських засобів, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України. У всіх випадках, коли таблетка і укол мають рівнозначну дію, лікарі мають призначати саме таблетовані форми лікарських засобів. Такий проект наказу опублікували для громадського обговорення.

Упродовж двох місяців лікарі і представники департаментів охорони здоров’я можуть звернутися на гарячу лінію і отримати відповіді на питання про Національний перелік основних лікарських засобів, формування потреби у ліках і регіональні закупівлі.

16 червня 2019 року  працівники Центру взяли участь в районних урочистостях з нагоди Дня медичного працівника, які в актовому залі Погребищенського медичного коледжу.

Головни лікар центру первинної медико-санітарної допомоги І. Роздольський привітав колег  із святом. Працівників установи,  які впродовж року показали найкращі результати роботи, було нагороджено грамотами, подяками та грошовими винагородами.

На території районної лікарні у приміщенні Погребищенської підстанції «Екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Розпочав свою роботу пункт забору біологічногоматеріалу,багатопрофільної клініко – діагностичної лабораторії «Мед.Лаб»

У кожного лікаря є право на відмову від подальшого ведення пацієнта. Важливий момент: пацієнт ні за яких обставин не може залишитись без медичної допомоги. Розповідаємо, як це окреслено в законах і як може реалізовуватись на практиці.

Щорічно 20 травня лікарі всього світу, які спеціалізуються в травматології та ортопедії, відзначають своє професійне свято.
Основу травматизму має механічна травма. В усьому світі її показники зростають. Це пов'язано з механізацією на виробництві та в побуті, електрифікацією та газифікацією, значним розвитком автотранспорту, авіації, інтенсивним висотним будівництвом, спорудженням великих технічних комплексів (підземних магістралей, каналів, телевізійних веж, високовольтних електроліній тощо), масовими заняттями спортом, збільшенням споживання населенням алкоголю, ліків, наркотичних та токсичних речовин тощо.

Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році. День медичної сестри відзначається з моменту об'єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер. Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійською Флоренс Найнтігейл (12.05.1820 - 13.08.1910).
Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження - 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра - це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу. У сфері охорони здоров'я роль медичної сестри одна з найбільш важливих і складних.
Незалежно від політичної обстановки і мирний або воєнний час, медсестри беруть на себе виконання найскладніших завдань. Широко відомі історичні факти, коли саме їм доводилося брати на себе нелегку ношу і виконувати не тільки свої професійні обов'язки, але і брати на себе функції лікарів. 

У слові "сестра" відчувається теплота родинного вогнища, розуміння, співчуття та підтримка рідної людини.
Ви не жаліючи зусиль і часу приймаєте на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігаєте найцінніше, що є у людини - її життя.

Дорогі наші  "сестрички", з нагоди Вашого професійного св'ята прийміть найщиріші привітання та слова подяки за Вашу нелегку та таку потрібну усім нам працю. Бажаєм Вам міцного здоров'я, оптимізму, віри у свої сили, розуміння та довіри від пацієнтів, благополуччя в родинах, сімейного затишку.
Хай БОГ береже Вас та додає сил