В Україні почали фіксувати випадки захворювання на дифтерію. Після спалаху кору, який спостерігали цього року, це ще одна небезпечна інфекційна хвороба, яка загрожує важкими ускладненнями та навіть смертельними наслідками.

Однією з головних причин жіночої смертності в усьому світі є рак молочної залози. В Україні упродовж останніх 20 років частота цього захворювання зросла в чотири рази - із 17 до 70 випадків на 100 тис. жінок. Та якщо в Європі п’ятирічна виживаність серед жінок із раком молочної залози становить 80-82% . у США - 1%, то в Україні - лише 56%.
Для зменшення рівня смертності необхідно дві умови : якісна рання діагностика і доступна сучасна терапія.

 Напередодні Дня фармацевтичного працівника заступник голови райдержадміністрації Ксеня Дробович, голова районної ради Сергій Волинський та головний лікар КП «Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги» Іван Роздольський відвідали колектив аптеки «Конекс» м. Погребище, де привітали працівників з професійним святом.

Інформуємо Вас про те, що у 2019 в Україні вперше проводиться загальнонаціональне дослідження STEPS - поетапний підхід до нагляду за факторами ризику неінфекційних захворювань (НІЗ).

Дослідження STEPS організовує Міністерство охорони здоров’я України і Всесвітня організація охорони здоров’я в рамках спільного проекту МОЗ України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». Дослідження проводять Державна установа «Центр громадського здоров'я МОЗ України» та Громадська організація «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка».

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в Україні пріоритетним буде застосування неін’єкційних (пероральних) форм лікарських засобів, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України. У всіх випадках, коли таблетка і укол мають рівнозначну дію, лікарі мають призначати саме таблетовані форми лікарських засобів. Такий проект наказу опублікували для громадського обговорення.

Упродовж двох місяців лікарі і представники департаментів охорони здоров’я можуть звернутися на гарячу лінію і отримати відповіді на питання про Національний перелік основних лікарських засобів, формування потреби у ліках і регіональні закупівлі.

16 червня 2019 року  працівники Центру взяли участь в районних урочистостях з нагоди Дня медичного працівника, які в актовому залі Погребищенського медичного коледжу.

Головни лікар центру первинної медико-санітарної допомоги І. Роздольський привітав колег  із святом. Працівників установи,  які впродовж року показали найкращі результати роботи, було нагороджено грамотами, подяками та грошовими винагородами.