25 квітня 2019 р. система ProZorro представила пілотний проект з E-каталогів. Відтепер окремі ліки та медичні вироби державні замовники зможуть купувати, як у звичайному інтернет-магазині.Е-каталоги — масштабний доробок в системі. Він буде схожий на закупівлі через Amazon, коли замовник переглядає цінові пропозиції та обирає потрібний товар, а постачальник — його надсилає. При цьому звіт за результатами закупівлі сама система сформує автоматично.

 

 

 

Впровадження першого державного онлайн-магазину стало можливим завдяки підтримці USAID/UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Державним замовникам потрібно буде обрати товар та замовити його. Бізнес заощадить час та ресурси для участі у тендерах: достатньо пройти кваліфікацію товару, потрапити в каталог та чекати на замовлення. Електронні каталоги поширюватимуться тільки на допорогові закупівлі(до 200 000 грн.).

Що можна купити в Е-каталозі

У пілотному режимі будуть закуповуватися найпопулярніші товари серед державних замовників — у галузі охорони здоров’я це окремі ліки, шприци, рукавички та інші фармацевтичні вироби, а також папір, товари для друку, комп’ютерне обладнання. За закупівлі фармацевтичної продукції відповідатиме державне підприємство «Медичні закупівлі України». Рештою закупівель займатиметься державна установа «Професійні закупівлі».

«Впровадження Е-каталогів — ще один крок до ефективних та прозорих закупівель. Це своєрідний Amazon для державних закупівель. Ліки, шприци, бинти та інші медичні вироби та ліки можна буде замовити онлайн — за адекватною ціною, перевіреної якості та з мінімальним адміністративним навантаженням. Пілотний проект допоможе вивчити ринок і потреби медичних закладів і, зрештою, врегулювати цей елемент закупівель», — зазначила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

У рамках пілотного проекту поставки відбуватимуться лише для київських замовників. Після тестування та аналізу роботи нового інструменту каталоги будуть доопрацьовані, а перелік товарів та географія замовників — розширені.

«Каталоги впроваджуються поступово для того, щоб ми могли отримати зворотний зв’язок від замовників і бізнесу та удосконалити інструмент перед масштабуванням на всю Україну. Ми маємо пересвідчитися в тому, як працюють E-каталоги в реальних умовах», — розповідає перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Окрім зручності та простоти закупівель, новий інструмент також допоможе підвищити ефективність допорогових торгів за рахунок конкуренції між постачальниками в кожній із категорій товарів.

«Наші експерти разом з партнерами дослідили досвід провідних країн, які мають подібний функціонал, зокрема Великої Британії, Португалії, Австрії, Данії, Італії. Для всієї сфери публічних закупівель запуск Е-каталогів — це величезний крок, який робить закупівлі ще більш прозорими, простішими для замовників і бізнесу, у тому числі у сфері охорони здоров’я, та виводить закупівлі на новий рівень ефективності», — зазначив керівник проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» Петро Матіяшек.

Інструкція, як користуватися E-каталогами.