Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році. День медичної сестри відзначається з моменту об'єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер. Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійською Флоренс Найнтігейл (12.05.1820 - 13.08.1910).
Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження - 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра - це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу. У сфері охорони здоров'я роль медичної сестри одна з найбільш важливих і складних.
Незалежно від політичної обстановки і мирний або воєнний час, медсестри беруть на себе виконання найскладніших завдань. Широко відомі історичні факти, коли саме їм доводилося брати на себе нелегку ношу і виконувати не тільки свої професійні обов'язки, але і брати на себе функції лікарів. 

У слові "сестра" відчувається теплота родинного вогнища, розуміння, співчуття та підтримка рідної людини.
Ви не жаліючи зусиль і часу приймаєте на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігаєте найцінніше, що є у людини - її життя.

Дорогі наші  "сестрички", з нагоди Вашого професійного св'ята прийміть найщиріші привітання та слова подяки за Вашу нелегку та таку потрібну усім нам працю. Бажаєм Вам міцного здоров'я, оптимізму, віри у свої сили, розуміння та довіри від пацієнтів, благополуччя в родинах, сімейного затишку.
Хай БОГ береже Вас та додає сил