11 січня 2011 р у межах пілотного проекту який реалізувався у Вінницький, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Київ та на виконання директивних документів Кабінету міністрів України, Розпорядження голови Вінницької ОДА,  рішенням №41 3 сесії  6 скликання Погребищенської районної ради було створено КУ «Погребищенський районний медичний центр первинної медико – санітарної допомоги Погребищенської районної ради».

Робота розпочалась з отримання висновку державної санітарно – епідемічної експертизи відповідності структурних підрозділів центру санітарно – епідемічними нормами; а також отримання в МОЗ ліцензії на «Медичну практику» за спеціальностями : «Організація і управління охороною здоров’я», Загальна практика сімейної медицини, Педіатрія, Акушерство і гінекологія.

Мережу та штатний розпис закладу приведено у відповідність чинного законодавства - кількості населення яке обслуговується та можливостей фінансування. На даний час районний медичний центр об’єднує 10 лікарських амбулаторій та 27 фельдшерських пунктів. В ньому перцюють 20 лікарів, з них 12 сімейних лікарів; 34 медичних сестер, 38 фельдшерів.

Матеріально – технічне забезпечення проводилось за кошти державного та місцевих бюджетів. Усі амбулаторії ЗПСМ забезпеченні комп’ютерами, орг.технікою, ЕКГ телеметричними пристроями, глікометрами, холодильниками для зберігання бак. препаратів, виробами медичного призначення та медикаментами для надання первинної медичної допомоги.

Усі сімейні лікарі забезпеченні автотранспортом для виїздів на закріплені за ними села. У межах фінансування та завдяки допомозі сільських громад, у всіх амбулаторіях та більшості ФП проведено поточні ремонти, облаштовані централізоване водопостачання та внутрішні вбиральні. При необхідності облаштовані пандуси та вбиральні для людей з обмеженими можливостями.

У 2015 році центр вперше пройшов державну акредитацію та отримав другу акредитаційну категорію. Наступна планова акредитація планується в травні поточного 2018 року.

В 2017 році Центр отримав ліцензію на обіг наркотичних засобів та прекурсорів. Тепер онкохворі та пацієнти з вираженим больовим синдромом отримують безкоштовно сильнодіючі знеболювальні на складі районного центру, а не їдуть у м. Вінницю. На виконання районної програми «Місцевих стимулів» у Вінницькому медичному університеті навчаються за кошти районного бюджету 4 студенти, майбутні сімейні лікарі. У 2018 р. три з них закінчують навчання і з вересня місяця прийдуть на проходження заочної інтернатури з подальшим працевлаштуванням.

На виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» , який прийнятий Верховною радою та підписаний президентом у кінці 2017 року, усі амбулаторії підключені до Інтернет зв’язку; - сімейні лікарі зареєстровані у державній електронній системі E – Health, та успішно заповнюють декларації на пацієнтів про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.